WhatsApp Hattı
+90 507 750 14 17

info@flymapstur.com   +90 332 408 18 98   +90 332 408 55 95   +90 507 750 14 17
Hayal Ettiğiniz Herşey Gerçektir...

GAP TURU - 1500.00 ₺

REZERVASYON FORMU

SON KALAN 47 KİŞİ
Tur Tarihi
Yetişkin Sayısı
Çocuk Sayısı

GAP TURU 

1 MAYIS 2019 TARİHİNE KADAR ERKEN REZERVASYON PEŞİN 1500.00 GARANTİ BONUS 4 TAKSİT 1590.00 ₺

16 HAZİRAN 2019 TARİHİNE KADAR REZERVASYON PEŞİN 1600.00 GARANTİ BONUS 4 TAKSİT 1690.00 ₺

 

KONAKLAMALI GÜNEYDOĞU TURU

   16.06 saat 23:59’da Konya Devlet Tiyatrosunun önünde buluşuyoruz. Ve yolculuğumuz başlıyor.

  1. Gün

Turumuza Adana da kahvaltı yaparak başlıyoruz. Kahvaltımızın ardından panoramik Adana turumuza başlıyoruz. Ufak turumuzdan sonra rotamızı Gaziantep’e çeviriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından ilk durağımız Zeugma Mozaik Müzesi. M.Ö. 300 yılında Büyük İskender’in generallerinden ve daha sonra Suriye Kralı olan Selevkos Euphrates   Selevkos Euphrates ( Fırat’ın Silifkesi ) adında bir kent kurar. 80 bin nüfusu ile döneminin en büyük kentlerinden biri olan Belkıs/Zeugma, tarihin değişik dönemlerinde değişik isimlerle anılmıştır.  Ardından yolculuğumuza Gaziantep Arkeoloji Müzesine çeviriyoruz. 2005 yılından beri, Zeugma antik şehrinde bulunan villalardan çıkartılan mozaikler, bu müzede sergilenmektedir.  Bu güzel parçaların ardından Gaziantep’in merkezinde olan Gaziantep Kalesine gidiyoruz. Gaziantep Kalesi, Gaziantep'in merkezindeki bir tepeye kurulmuş olan kale. Ne zaman inşa edildiği bilinmemekle birlikte, Roma döneminde gözlem amaçlı kullanıldığı bilinmektedir. Kale, tarih boyunca birçok kez restore edilmiş ve son halini 2000'li yılların başında yapılan bir restorasyon ile almıştır. Son olarak Gaziantep Mevlevihane’si Vakıf Müzesine gidiyoruz. Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en büyük Mevlevihanelerinden birisidir. Mevlevihane, Mevlevi tarikatına mahsus tekkelere verilen addır. Ardından yolculuğumuza tekrar başlıyoruz. Durağımız Şanlıurfa’da ki otelimiz. Akşam yemeği konaklama otelimizde.

  1. GÜN

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Şanlıurfa da gezmeye başlayabiliriz. İlk olarak Arkeoloji ve Mozaik müzesi ile devam ediyoruz. Arkeoloji müzesi 1969 yılında ziyarete açılmıştır. Ardından yolumuza İbrahim Peygamberin ateşe atıldığında düştüğü yer olarak biline Balıklıgöle gidiyoruz. Şanlıurfa da en çok ziyaretçi çeken yerlerdendir.  Rotamıza Mevlid-i Halilurrahman Mağarası ile devam ediyoruz. Mevlid-i Halil Camii, Dergâh Platosu içerisinde, Balıklıgöl civarında yer alır. Mevlid, “kutlu doğum” demektir. Hz. İbrahim Peygamberin yanı başındaki mağarada doğduğuna inanıldığından, camiye Mevlid-i Halil Camii adı verilmiştir. Yolculuğumuza Reji Kalesi ile devam etmekteyiz. Kilise 6. Yüzyıla ait bir kilise kalıntısının üzerine 1861 yılında inşa edilmiştir. Şanlıurfa Kalesini ziyaretimizin ardından yolumuza Göbeklitepe ile devam ediyoruz. Göbeklitepe veya Göbekli Tepe, Şanlıurfa il merkezinin yaklaşık olarak 22 km kuzeydoğusunda, Örencik Köyü yakınlarında yer alan dünyanın bilinen en eski kült yapılar topluluğudur. Bu yapıların ortak özelliği, T biçimindeki 10-12 dikilitaş yuvarlak planda dizilmiş, araları taş duvarla örülmüştür. Konaklama ve akşam yemeği Mardin’de ki otelimizde.

  1. GÜN

Sabah kahvaltımızın ardından ilk durağımız Kasimiye Medresesi. Medresenin yapımına Artuklu Dönemi’nde başlanmış ve Akkoyunlu Hükümdarı Cihangiroğlu Kasım Padişah döneminde 1457-1502 yıllarında tamamlanmıştır. Yolculuğumuza Zinciriye Medresesi ile devam ediyoruz.  Artuklu Emîri Kutbeddîn Sökmen zamanında ve 1198-99 yılında inşa edilmiş olduğu düşünülür. 5. Yüzyıl da yapılan Süryani kilisesi olarak bilinen Deyrüzzaferân Manastırı’na gidiyoruz. Bu güzel yapıtın ardından Mardin turumuzu dünyanın ayakta duran en eski Süryani Ortodoks manastırı olma özelline sahip olan Mor Gabriel Manastırıryla noktalıyoruz.  Ve rotamızı Batman’a çeviriyoruz. Hasankeyf turumuzun ardından Raman Dağı’nda petrol çıkarılan yerleri gezdikten sonra Batman da konaklayacağımız otele gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

  1. GÜN

Sabah kahvaltımızın ardından Diyarbakır’ı gezmeye başlıyoruz.  İlk durağımız Şehzadeler Konağı.  Erken Dönem Osmanlı mimarlık örneklerinden ters T türüyle inşa edilmiştir. Artuklu Beyliği'nin Diyarbakır kolunun Beyi Nasreddin Muhammed saltanatında Diyarbakır Surları içinde inşa edilmiş saraydır. Saray 16. yüzyıla kadar çeşitli amaçlarla kullanılagelmiş, ancak zamanla günümüzde Virantepe olarak adlandırılan bir tepenin altında gömülü kalmıştır.   Yolculuğumuza Surlar ve Diyarbakır Kalesi ile devam ediyoruz. Sur içinde yürüyüşümüzün ardından yolumuz Sülüklü Hana çıkıyor. Sülüklü han 1683 yılında Hanilioğlu Mahmut Çelebi ve kız kardeşi Atike Hatun tarafından yapılmıştır. Burada içtiğimiz Türk Kahvesinin ardından yolculuğumuza Adıyaman ile devam ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği  otelimizde.

 

  1. GÜN

Sabah kahvaltımızın ardından Adıyaman’ı gezmeye başlıyoruz.2.30 saatlik yolculuğumuzun ardından ilk durağımız Nemrut Dağı.  Nemrut Dağı yamaçlarında hükümdarlık yapmış olan Kommagene Kralı I. Antiochos’un tanrılara ve atalarına minnettarlığını göstermek için yaptırdığı mezarı, anıtsal heykelleri ve benzersiz manzarası ile Helenistik Dönemin en görkemli kalıntılarından birisidir. Burda geçirdiğimiz zamanın ardından Kahta Kalesi ve Arsemia’yı Panoramik olarak gördükten ve Selçuklu döneminde yapılan köprüde mola verip kanyonu izledikten sonra Adıyaman’a doğru hareket ediyoruz. Burda yediğimiz öğle yemeğinin ardından rotamızı Perre Antik kentine çeviriyoruz. Mezopotamya’da ise Pirin ve Perin olarak bilinen Kommagene Krallığı’nın beş büyük kentinden biri olan Perre Antik Kenti, Melitene’yi (Malatya) başkent Samosata’ya (Samsat) bağlayan yol güzergahı üzerinde olması nedeniyle geçmişte jeopolitik bir öneme sahipti. Turumuzun ardından Konya’ya geri dönüş.

Flymapstur ailesi olarak tekrar görüşmek ümidiyle.

Adana-GAP-TURU

Adıyaman-GAP-TURU

Afyonkarahisar-GAP-TURU

Ağrı-GAP-TURU

Amasya-GAP-TURU

Ankara-GAP-TURU

Antalya-GAP-TURU

Artvin-GAP-TURU

Aydın-GAP-TURU

Balıkesir-GAP-TURU

Bilecik-GAP-TURU

Bingöl-GAP-TURU

Bitlis-GAP-TURU

Bolu-GAP-TURU

Burdur-GAP-TURU

Bursa-GAP-TURU

Çanakkale-GAP-TURU

Çankırı-GAP-TURU

Çorum-GAP-TURU

Denizli-GAP-TURU

Diyarbakır-GAP-TURU

Edirne-GAP-TURU

Elazığ-GAP-TURU

Erzincan-GAP-TURU

Erzurum-GAP-TURU

Eskişehir-GAP-TURU

Gaziantep-GAP-TURU

Giresun-GAP-TURU

Gümüşhane-GAP-TURU

Hakkari-GAP-TURU

Hatay-GAP-TURU

Isparta-GAP-TURU

Mersin-GAP-TURU

İstanbul-GAP-TURU

İzmir-GAP-TURU

Kars-GAP-TURU

Kastamonu-GAP-TURU

Kayseri-GAP-TURU

Kırklareli-GAP-TURU

Kırşehir-GAP-TURU

Kocaeli-GAP-TURU

Konya-GAP-TURU

Kütahya-GAP-TURU

Malatya-GAP-TURU

Manisa-GAP-TURU

Kahramanmaraş-GAP-TURU

Mardin-GAP-TURU

Muğla-GAP-TURU

Muş-GAP-TURU

Nevşehir-GAP-TURU

Niğde-GAP-TURU

Ordu-GAP-TURU

Rize-GAP-TURU

Sakarya-GAP-TURU

Samsun-GAP-TURU

Siirt-GAP-TURU

Sinop-GAP-TURU

Sivas-GAP-TURU

Tekirdağ-GAP-TURU

Tokat-GAP-TURU

Trabzon-GAP-TURU

Tunceli-GAP-TURU

Şanlıurfa-GAP-TURU

Uşak-GAP-TURU

Van-GAP-TURU

Yozgat-GAP-TURU

Zonguldak-GAP-TURU

Aksaray-GAP-TURU

Bayburt-GAP-TURU

Karaman-GAP-TURU

Kırıkkale-GAP-TURU

Batman-GAP-TURU

Şırnak-GAP-TURU

Bartın-GAP-TURU

Ardahan-GAP-TURU

Iğdır-GAP-TURU

Yalova-GAP-TURU

Karabük-GAP-TURU

Kilis-GAP-TURU

Osmaniye-GAP-TURU

Düzce-GAP-TURU

güneydoğu

güneydoğuturu

gap

gapturu

konya

konyaçıkışlıgap

konyaçıkışlıtur

konyaçıkışlıgüneydoğuturu

E-BÜLTEN

SOSYAL MEDYA

Copyright © 2018 - TÜM HAKLARI SAKLIDIRFLYMAPSTUR

Konya Turizm ve Seyahat Acentası

Konya Turizm Firması

Tur Firması

FLYMAPSTUR

Konya Turizm ve Seyahat Acentası

Konya Turizm Firması

Tur Firması

konya tur firması