WhatsApp Hattı
+90 507 750 14 17

info@flymapstur.com   +90 332 408 18 98   +90 332 408 55 95   +90 507 750 14 17
Hayal Ettiğiniz Herşey Gerçektir...

BÜYÜK UKRAYNA TURU(7GECE) - 3.399₺

REZERVASYON FORMU

SON KALAN 17 KİŞİ
Tur Tarihi
Yetişkin Sayısı
Çocuk Sayısı

BÜYÜK UKRAYNA TURU(7GECE)1. Gün

İstanbul - Lviv – Vinnitsa

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde buluşma. Pasaport ve Check-in işlemlerinin ardından Turk Havayolları’nın TK441 tarifeli seferi ile 08:05’da Lvıv ’e hareket. Yerel saati ile 10:00’da Lvıv ’e varış. Varışı takiben alanda bekleyen özel otobüslerimiz ile Vinnitsa şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden Vinnitsa şehir turu. Tarihi 9. Yy’a kadar dayanan bu şehir sakin ve uyumlu halkıyla Ukrayna’nın en güzel şehirlerinden biridir. Toskana Barok stili ile yapılmış olan Bakire Meryem Kilisesi ve Vinnitsa Anıtı şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında. Daha sonrasında otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

2. Gün

Vinnitsa Uman – Odessa

Sabah kahvaltısının ardından Odessa’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Uman şehrine uğruyoruz. Uman Eski Podolya eyaletinin başkenti olup içerisinde büyük bir tarih barındırmaktadır. Uman Yahudiler için en önemli liderlerden Breslovlu Rabbi Nachman’ın kabrine ev sahipliği yapıyor. Nazi Almanya’sının zulmünde yiten Yahudileri anmak ve hacı mertebesine ulaşmak için her sene binlerce Yahudi dünyanın çeşitli yerlerinden burayı ziyaret etmek için gelir. Varışımıza istinaden Odessa panoramik şehir turu. Karadeniz’in en önemli şehirlerinden Odessa bir zamanlar Tatarlar’ın ve Osmanlılar’ın en kilit konumdaki Hacıbey Kalesi’nin bulunduğu yerde Ruslar, 1700’lerin sonlarında Odessa kentini kurmuşlar ve bu kent, 1800’lü yıllarda, St. Petersburg ve Moskova’dan sonra, Rusya’nın üçüncü büyük kenti haline gelmişti. Günümüzde Karadeniz’in İbiza’sı olarak adlandırılan ve Ukrayna’nın üçüncü büyük kenti olan Odessa, Ruslar’dan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle, sadece Karadeniz’in değil, Doğu Avrupa’nın da en güzel şehirlerinden biridir. Bu turda, Odessa Opera Binası, Çariçe 2. Katerina Anıtı, dünyaca ünlü Potemkin Merdivenlerinin yansıra, eşsiz mimari örneklerini göreceğiz. Turumuzun ardından, otelimize yerleşiyoruz. Dileyen konuklarımız, kentin araç trafiğine kapalı, cıvıl cıvıl sokaklarında renkli bir akşamın tadını çıkartabilirler. Bu keyifli turumuzun ardından serbest zaman Geceleme otelimizde.

3. Gün

Odessa

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Katakomplar turuna katılabilirler. Bu turumuzda sizi, şehrin geniş alanına uzanan bir yeraltı labirenti olan Katakompları gezmeye davet ediyoruz. 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 3500 kilometredir. Bu tüneller, Odesa’nın İkinci Dünya Savaşı’nda Nazi Almanya’sının işgaline uğradığı üç yıl boyunca, yerel direnişçiler (partizanlar) tarafından kullanılmış ve direnişçiler, bu süre boyunca yaşamlarını, bu yeraltı labirentlerinde geçirmişlerdir. Turumuzda, o d
önemin orijinal eşyalarını görerek, yeraltı labirentlerinde üç yıl yaşayan insanların direnişi ve yaşantısına tanıklık edeceğiz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Degustasyonlu Shustov Konyak Fabrikası Turuna katılabilirler. 1899 Yılında Odesa’da satın aldığı Konyak Fabrikasını günümüze kadar getiren Nikolay Leonidovic ve ailesi Rusya’da Konyak ve Votka kralı olarak bilinmektedir. Üretilen eşsiz konyakları tadabileceğimiz bu turda ayrıca konyak üretim tekniklerini, detaylarını ve üretim aşamalarını göreceğiz. Turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Odessa Tekne Turu için hareket. Odessa plajlarını, Gece hayatıyla ünlü Arcadia Bölgesini, Meçhul Bahriyeli Anıtını göreceğiz. Bu keyifli turumuzun ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

ALTERNATİF PROGRAM

Katakomplar Turu+ 50 €

ALTERNATİF PROGRAM

Degustasyonlu Shustov Konyak Fabrikası Turu + 25 €

ALTERNATİF PROGRAM

Odessa Tekne Turu + 25 €

4. Gün

Odessa

Kiev

Sabah kahvaltısının ardında Kiev şehrine doğru yola çıkıyoruz. Dinyeper Kıyısına kurulan bu şehir ismini efsaneye göre Kiy, Şek ve Horiv adlı 3 kardeşin en büyün Kiy’den almıştır. Kiev’de panoramik şehir turuna başlıyoruz. Son yıllarda ihtilallerle dünya kamuoyunun gündemine gelen Kiev, aynı zamanda, Ruslar’ın tarihindeki ilk başkent olma özelliğine sahiptir. 1500 yıllık tarihi olan Kiev, ayrıca, dünyanın en yeşil şehirlerinden biridir. Shevchenko Bölgesi’nde yer alan ve Kiev’in en merkezi ve işlek caddesi olan 1100 Metre uzunluğundaki ünlü Kreschatik caddesi, Europeiskaya ile Bessarabskaya Meydanlarını birbirine bağlayan eşsiz bir konuma sahip. Birçok restoran ve kafenin bulunduğu Kreschatik Caddesi’nde, sokak dansçıları ve müzisyenler de kentin dinamizmini arttırıyor. Panoramik turumuzda, Kiev’in ana meydanlarını ve belli başlı tarihi binalarını göreceğiz. Geceleme, otelimizde.

5. Gün

Kiev

Sabah kahvaltısının ardından, dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek İkinci Dünya Savaşı Müzesi & Pecerskaya Lavra Manastırı için hareket. İlk durağımız 2. Dünya Savaşı Müzesi, bu savaşa ilişkin dünyadaki en büyük müzelerden biridir. Açık ve kapalı kısımdan oluşur. Açık kısmında Sovyet ordusunun Afganistan savaşında ve 2. Dünya savaşında kullandığı savaş uçakları tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım 3 kattan oluşmaktadır. 2. Dünya savaşına ait bütünüyle orijinal olarak saklanmış araç gereçleri yakından görme şansı bulacağımız bu turumuzda, savaşın insanlığa verdiği zararı, unutamayacağımız en çarpıcı örneklerle göreceğiz. Bu programın ardından Pecerskaya Lavra Manastırı turuna geçiyoruz. İçinde 18 kiliseyi barındıran manastır 11. yüzyıldan kalma ve UNESCO Dünya Mirasları Listesindedir. Slav Ortodokslar için kutsal sayılan ziyaret noktalarından birisi olan bu kompleksin ruhani ve mistik havasını seveceksiniz. Öğleden sonra, dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Kiev Metrosu & Kültür ve Alışveriş & Tekne Turu’na katılabilir. Kiev’in sanat dolu metro duraklarını gezerken şaşıracaksınız. Günde yaklaşık 1.5 Milyon yolcu taşıyan bu metronun en derinindeki 105.5 metre derinlikteki metro durağını göreceğiz. Ardından Ünlü Andreyevski Yokuşu’nda hediyelik eşya alabilme şansı yakalayacağız. Dnepre Nehrinin manzarasını, Ayasofya Meydanı ve Kontraktova Meydanını birleştiren bu tarihi yokuş içerisinde pek çok restoran ve hediyelik eşyacıları bulundurmaktadır. Akşam üzeri Dinyeper Nehri’nde düzenlenecek tekne turuna geçiyoruz. Turumuz esnasında, Avrupa’nın bu en büyük nehirlerinden birini tekneyle gezip günün yorgunluğunu atarken, Kiev’in akşam manzarasını en güzel yerlerden seyredeceğiz. Geceleme otelimizde.

ALTERNATİF PROGRAM

İkinci Dünya Savaşı Müzesi & Pecerskaya Lavra Manastırı Turu + 45 €

 

ALTERNATİF PROGRAM

Kiev Metrosu & Kültür ve Alışveriş & Tekne Turu + 45 €

6. Gün

Kiev

Rivne – Lviv

Sabah kahvaltısının ardından Lviv şehrine doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Ukrayna’nın şirin kasabalarında ihtiyaç ve fotoğraf molası veriyoruz. Şehir nüfus ve yüzölçümü olarak küçük olmasına rağmen Rivne’de 4 adet üniversite bulunmaktadır. Doğal kaynakların fazla olduğu kentin %40’ı ormanlık alanlar ile kaplıdır. Yol üzerinde Rivne’de alacağımız öğle molamızın ardından Lviv’e varıyoruz. Lviv Merkeze varışımızı takiben yürüyerek şehir turumuzu yapıyoruz. II. Dünya savaşında zarar görmemiş ender şehirlerinden biri olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesindeki şehirlerden biridir. Yüz yıldan fazla süre Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun yönetiminde kalan Lviv, o dönemde yapılmış ve bugün hemen hemen tamamı korunmuş olan binalarıyla, şirin bir Orta Avrupa şehridir. Rus yönetiminde hemen hiç kalmamış olan bu şehir, Ukrayna’nın bambaşka bir yüzünü oluşturur. Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Svobada Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

7. Gün

Lviv

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimizle Öğle yemekli Şatolar Turu için hareket ediyoruz. Lviv şehrinin dışında kurulmuş birçok şato bulunmaktadır. Gezimiz sırasında da bunlardan 2 tanesini göreceğiz. Orijinal halleri XVIII ve XIX yy.’dan günümüze kadar korunmuş olan bu şatolarda adeta geçmişe, şövalye dönemine bir yolculuk yaşayacaksınız. Ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Eczacılık müzesi & Çikolata Fabrikası Satış Mağazası & Ünlü Ermeni Kilisesi & Arsenal turuna katılabilirler. Yüzlerce yıl önce insanların hastalılarına nasıl şifa bulunduğunun gösterildiği Eczacılık Müzesi’ni, Lviv’de yıllardır farklı görüşlerden siyasi mahkumların hapsedildiği meşhur zindanları ziyaret edecek ayrıca meşhur silahlıkları göreceğiz. Ardından Kars’ta bulunan Ünlü Ani Ermeni Kilisesinin bir eşi olan Lviv Ermeni Kilisesini ziyaret edeceğiz. Muhteşem freskleri ile bu kilise bizleri bekliyor. Daha sonra dünyaca ünlü Lviv çikolatalarının satıldığı fabrika satış mağaza zincirlerinin en ünlü ve 4 katlı satış merkezinde kahve molası ve serbest zaman. Daha sonrasında bu eşsiz Orta Avrupa şehrinin tadını çıkartmaya devam edebilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam ise eğlenceye Lviv’in en eğlenceli mekanlarında güne devam edebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

ALTERNATİF PROGRAM

Öğle yemekli Şatolar Turu + 60 €

ALTERNATİF PROGRAM

Eczacılık müzesi & Çikolata Fabrikası Satış Mağazası & Ünlü Ermeni Kilisesi & Arsenal turu + 30 €

8. Gün

Lviv

İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından, otelden çıkış yapıyoruz ve havalimanına transfer. Turk Havayolları TK442 sefer sayılı uçuşu ile 10:55’de İstanbul’a hareket. 13:00’de varışımıza istinaden turumuzun sonu. Eve Hoş geldiniz!

singel konaklama-

Adana-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Adıyaman-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Afyonkarahisar-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Ağrı-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Amasya-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Ankara-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Antalya-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Artvin-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Aydın-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Balıkesir-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Bilecik-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Bingöl-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Bitlis-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Bolu-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Burdur-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Bursa-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Çanakkale-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Çankırı-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Çorum-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Denizli-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Diyarbakır-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Edirne-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Elazığ-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Erzincan-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Erzurum-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Eskişehir-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Gaziantep-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Giresun-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Gümüşhane-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Hakkari-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Hatay-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Isparta-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Mersin-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

İstanbul-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

İzmir-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Kars-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Kastamonu-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Kayseri-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Kırklareli-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Kırşehir-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Kocaeli-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Konya-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Kütahya-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Malatya-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Manisa-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Kahramanmaraş-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Mardin-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Muğla-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Muş-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Nevşehir-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Niğde-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Ordu-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Rize-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Sakarya-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Samsun-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Siirt-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Sinop-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Sivas-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Tekirdağ-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Tokat-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Trabzon-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Tunceli-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Şanlıurfa-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Uşak-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Van-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Yozgat-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Zonguldak-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Aksaray-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Bayburt-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Karaman-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Kırıkkale-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Batman-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Şırnak-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Bartın-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Ardahan-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Iğdır-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Yalova-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Karabük-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Kilis-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Osmaniye-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

Düzce-BUYUK-UKRAYNA-TURU-7GECE-

ukrayna

ukraynatur

odessa

lviv

vinnitsa

yurtdışıtur

holiday

E-BÜLTEN

SOSYAL MEDYA

Copyright © 2018 - TÜM HAKLARI SAKLIDIRFLYMAPSTUR

Konya Turizm ve Seyahat Acentası

Konya Turizm Firması

Tur Firması

FLYMAPSTUR

Konya Turizm ve Seyahat Acentası

Konya Turizm Firması

Tur Firması

konya tur firması